Biegaczu, sezon treningowy już się skończył!

wpis w: Biegi | 0

Dla prawdziwego biegacza sezon przygotowań właśnie się skończył, teraz czas na zbieranie żniw i bicie rekordów !

Ci co przez całą zimę pracowali nad forma, szlifowali technikę, wzmacniali mięśnie i dbali o dietę, mogę już czuć się wygranymi. Inaczej jest z tymi biegaczami/kami, którzy właśnie zaczęli przygotowania do otwierającego sezon biegowy Półmaratonu marzanny, który w okolicach Krakowa jest sygnałem startowym do bicia rekordów w nadchodzącym sezonie.

spring-runner

Całą zimę ciężko było spotkać biegacza na normalnym treningu, oczywiście smog i PM10 nie ułatwiają życia biegaczom, ale dla chcącego nic trudnego. Są przecież wspaniale maski a i pogoda tej zimy pomagała biegaczom w Krakowie. Zima była wietrzna i deszczowa co sprzyjało jakości powietrza, a co za tym idzie treningom na zewnątrz. Ciężko jednak było spotkać tłumy na ulicach. W co ładniejszy weekend na bulwarach wiślanych pojawiali się amatorzy biegania, ale w porównaniu z dwoma tygodniami przed początkiem wiosny, to na prawdę była kropla m morzu.

Teraz już za późno na dobre wyniki na wiosnę, a przed biegaczami trudny okres lata, nie ma co się bać pogody: że upał itp. Prawdziwym zagrożeniem są pokusy letnich wieczorów i wakacje/wczasy. Wtedy to z łatwością sięga się po zimne piwo i łatwo zapomina o treningach, a jak wiadomo na jesień też szykowanych jest kilka super imprez. Czekają największe maratony i masowe imprezy min. Festiwal Biegowy w Krynicy. Dlatego nie ma co szukać wymówek, nie ma co oglądać się na innych, nie ma co czekać do urlopu lub pierwszych ciepłach weekendów, już trzeba brać się za siebie i ruszać na trasę/trening.

Rozpoczynając sezon treningowy jeszcze teraz, naprawdę najlepsze przed nami !